Standard Distance Start List 2017

Race No Wave First Name Last Name Category Club
1 1 Sam Proctor MO Team Skipper
2 1 Callum Austen MO
3 1 Simon Smith M40 Thetford AC
4 1 Bruno Nikoloff M50 Charnwood Triathlon Club
5 1 Pieter MacKeith MO Tri-Anglia
6 1 James Drake M35 Rock estate
7 1 David Sparshott MO Beccles Triathlon Club
8 1 Josh Wing MO Godric cc
9 1 Dave Copland M50 Ipswich Triathlon Club
10 1 James Heath M55 westsuffolk wheelers&tri club
11 1 Joe Spraggins MO Clapham Chasers
12 1 Angus Lee MO
13 1 Frederick Brun MO
14 1 Frederik Moltke MO Trækkerdrengen
15 1 Simon Hamilton M40 RAF Triathlon
16 1 James Millson M35 Tri-Anglia
17 1 Dan Claflin MO Tri-Anglia
18 1 Lee Collins M40 Tri-Anglia
19 1 Gareth Godfrey MO Newmarket Cycling and Triathlon Club
20 1 Paul Lyon M35 Lowestoft Road Runners
21 1 Tom Ames M35 stowmarket striders
22 1 Tim Hansell M45
23 1 Simon Webb M35
24 1 Ollie Harris MO
25 1 Anthony Kilday M45
26 1 David Delicata MO Brighton Tri Club
27 1 Peter Williams M50 Newmarket Cycling and Triathlon Club
28 1 James Ware MO
29 1 Adrian Ager MO
30 1 Martin Wall M55 Triharmen
31 1 Oliver Major MO Rossendale tri club
32 1 Jonathan Weavers M45 Beccles Triathlon Club
33 1 Cedric Bonnier MO Tri-Anglia
34 1 Douglas McClure M45 Whizzy tri club
35 1 Phillip Goffin M40 Beccles Triathlon Club
36 1 Ross Lenton MO Triathlon England
37 1 David Eastaugh M50
38 1 Aaron Jackson MO Bungay Black Dog RC
39 1 Michael Burrows MO trispoke
40 1 Martin Penney M35 Cambridge Triathlon Club
41 1 Paul Wright M40 Rock estate
42 1 Andy Jordan M45 Tri-Anglia
43 1 Simon Franey MO
44 1 Andrew Gibson M50
45 1 Derek Robertson M50 Tri-Anglia
46 1 Bayo Osobe M45 Greenwich Tritons
47 1 Gregory Tinder MO
48 1 Matthew Dove MO
49 1 Andrew Delicata M40
50 1 Paul Martin M50 Ely Tri Club
51 1 Jack Tappin MO Haverhill running club
52 1 Philip Sterrett M40
53 1 Chris Hosier M40 Dereham Runners AC
54 1 Lewis Bryant MJ
55 1 Roy Moir M40
56 1 Jordan Blyth MO
57 1 Matthew Jones MO
58 1 Kevin Garwood M50 Wymondham AC
59 1 Dave Chapman M45 Wensum Valley Cycling
60 1 Dean Saunders M40
61 1 Stewart Ingram M65 Tri-Anglia
62 1 James Lusher MO
63 1 Matthew Groves MO
64 1 Keith Burnett M45 Beccles Triathlon Club
65 1 Steve Burgess M45 DUNSTABLE ROAD RUNNERS
66 1 Andrew Noyes M50 DUNSTABLE ROAD RUNNERS
67 1 James Cordeaux M50 CONAC
68 1 Derek Robertson M45 Tri-Anglia
69 1 Darren Douglass M50
70 1 Frank Ellis M65 Tri-Anglia
71 1 Ben Jackson M40 Bungay Black Dog RC
72 1 Stephen Burnett M60
73 1 Oliver Pynn M40
74 1 Martyn Bell M40
75 1 Andrew Callen MO Diss and District Athletics Club
76 1 Matt Philpot MO
77 1 Ricardo Humberto Ramirez Gonzalez MO
78 1 Paul Saunders M45 Tri-Anglia
79 1 Darron Jackson M40
80 1 Dattie Barnard M35 Team lycra
81 1 Jaco Coetzee M40
82 1 Edward Prosser-Snelling M35
83 1 Mark Stewart MO
84 1 Paul Marshall M40
85 1 Ben Snelling M45 norwich road runners
86 1 Martyn Woodroffe M65
87 1 Iain White M65 Tri-Anglia
88 1 Stephen Dalton M50
89 1 Keith Kershaw M50 Beccles Triathlon Club
90 1 Max Stevens M40 Tri-Anglia
91 1 Robert Barnes MO Tri-Anglia / Royal Navy Tri
92 1 Andrew Griffiths M35 Newmarket Cycling and Triathlon Club
93 1 Matthew Plane MO
94 1 Adam Baker MO
95 1 Ben Freeman M40 norwich road runners
96 1 Terry Garrity M65 Beccles Triathlon Club
97 1 Steven Walsh M35
98 1 James Sturman M35
99 1 Shaun Kay M40 Lowestoft Road Runners
100 1 Hayden Marsh MO Newmarket Cycling and Triathlon Club
101 1 Matt Ellis M35 Tri-Anglia
102 2 Jake Woolf M35 Newmarket Cycling and Triathlon Club
103 2 James Tully M40 Tri-Anglia
104 2 Alistair Douglas MO
105 2 Steve Stringer M50
106 2 Jason Pilbrow M45 Tri-Anglia
107 2 Andrew Baker M45 Great Yarmouth Road Runners
108 2 Jamie Sparrow M40 kings lynn triathlon club
109 2 Mark Dolby M35 Derby Tri
110 2 Daniel Tee MO Newmarket Cycling and Triathlon Club
111 2
112 2 George Tidmarsh M35
113 2 Alex Turton MO
114 2 Andrew Brunton MO
115 2 Russell Brown M45
116 2 Danny Beck MJ Tri-Anglia
117 2 Stuart Rimmer M40 City of Lancaster triathlon
118 2 John Gough M50
119 2
120 2 Nichola Bennett F40 West Suffolk Wheelers & Tri Club
121 2 Rebecca Thorby F40 Tri-Anglia
122 2 Verity Smith F40 Stowmarket and District Cycle Tri Team
123 2 Rebecca Harvey FO Tri-Anglia
124 2 Parris Williams FO Team Bottrill HSS Hire
125 2 Meredith Doran FO
126 2 Sarah Osborne FO Newmarket Cycling and Triathlon Club
127 2 Natalia Rushworth-White FO Midnight Runners
128 2 Miriam Tyler FO University of Nottingham Triathlon Club
129 2 Clelia La Russa FO
130 2 Joanne Archdale F45 Tri-Anglia
131 2 Sarah-Jayne Lumley F40 Tri Harder
132 2 Gwyneth Chatten F60 Tri-Anglia
133 2 Emma Blake F40 Coltishall Jaguars
134 2 Hannah Ewing FO
135 2 Della Brown F45 Tri-Anglia
136 2 Laura Betts FO
137 2 Jennie Stemp FO Tri-Spoke
138 2 Jane Blackwell F55 Tri-Anglia
139 2 Pauline Boyd F45 Whizzy tri club
140 2 Nicola Buttriss F40 Whizzy tri club
141 2 Kate Siddiqui FO
142 2 Kathryn Mares F45
143 2 Karen Wood F50 kings lynn triathlon club
144 2 Hannah Jones FO
145 2 Janet Ivers F45 Tri-Anglia
146 2 Hazel Brain F45 Tri-Anglia
147 2 Grace Bird FO Dereham Runners
148 2 Erica Coney FO
149 2 Nanna Jensen FO Trækkerdrengen
150 2 Marianne Armstrong F35 Tri-Anglia
151 2 Tracey Melville F45 TriHarman
152 2 Samantha MacIntosh FO
153 2 Nicole Beck FO Tri-Anglia
154 2 Julie Cooke F50
155 2 Simon Riches M45
156 2 Thomas King MO University of Nottingham
157 2 Chris Groves M65 Tri-Anglia
158 2
159 2
160 2
161 2
162 2
163 2
164 2
201 2 Dane Sayer Relay- mixed Beccles Tri-ers
201 2 Suz Knights Relay- mixed Beccles Tri-ers
201 2 Ellie Kershaw Relay- mixed Beccles Tri-ers
202 2 Harry Burnett Relay- mixed Cunning Stunts
202 2 Karen Burnett Relay- mixed Cunning Stunts
202 2 Helen Billingham Relay- mixed Cunning Stunts
203 2 Robin Ings Relay – Men earlham village 1
203 2 Gavin Cowe Relay – Men earlham village 1
203 2 Simon Davis Relay – Men earlham village 1
204 2 Natalia Rushworth~white Relay- mixed earlham village alpha
204 2 Pete Hundleby Relay- mixed earlham village alpha
204 2 Nena Rushworth~white Relay- mixed earlham village alpha
205 2 Iain White Relay – Men earlham village cc 1
205 2 Giles Davis Relay – Men earlham village cc 1
205 2 Estee Davis Relay – Men earlham village cc 1
206 2 Natalia Rushworth~white Relay- mixed earlham village cc alpha
206 2 Pete Hundleby Relay- mixed earlham village cc alpha
206 2 Pete Lee Relay- mixed earlham village cc alpha
207 2 Will Crome Relay – Men East Point Academy
207 2 Damian Weare Relay – Men East Point Academy
207 2 Pete Seadon Relay – Men East Point Academy
208 2 Jenny Howe Relay- mixed Givin it a tri
208 2 Darren Davis Relay- mixed Givin it a tri
208 2 Dale Henri Relay- mixed Givin it a tri
209 2 Tom Williamson Relay- mixed Madame Craig and The Thigh Ticklers
209 2 Sarah Craig Relay- mixed Madame Craig and The Thigh Ticklers
209 2 Patrick Setters Relay- mixed Madame Craig and The Thigh Ticklers
210 2 Jennifer Garioch Relay- mixed Mole Catchers
210 2 Marc Moncrieff Relay- mixed Mole Catchers
210 2 Kate Davies Relay- mixed Mole Catchers
211 2 Jay Beckett Relay- mixed Mrs Van Neck and her Whelps
211 2 Jason Fligg Relay- mixed Mrs Van Neck and her Whelps
211 2 Kristian Dyer Relay- mixed Mrs Van Neck and her Whelps
212 2 Steven Bell Relay- mixed nplaw Team 1
212 2 Naomi Rankin Relay- mixed nplaw Team 1
212 2 George Core Relay- mixed nplaw Team 1
213 2 Sarah Whitworth Relay- mixed nplaw Team 2
213 2 Dan Miller Relay- mixed nplaw Team 2
213 2 Mariah Robinson Relay- mixed nplaw Team 2
214 2 Luke Parker Relay- mixed nplaw Team 3
214 2 Rachel Garwood Relay- mixed nplaw Team 3
214 2 Joanna Shad Relay- mixed nplaw Team 3
215 2 Richard Savelli Relay – Men Splash, Flash and Dash
215 2 Giulio Pagani Relay – Men Splash, Flash and Dash
215 2 Chris Sargisson Relay – Men Splash, Flash and Dash
216 2 Tim Blackburne Relay – Men The Black Burnouts
216 2 Matt Blackburne Relay – Men The Black Burnouts
216 2 Andy Blackburne Relay – Men The Black Burnouts
217 2 Kelly Powell Relay- mixed The Shelley-Mac-Kelly Amazeballs Tri Team
217 2 Shelley Luddington Relay- mixed The Shelley-Mac-Kelly Amazeballs Tri Team
217 2 Matthew Himsworth Relay- mixed The Shelley-Mac-Kelly Amazeballs Tri Team
218 2 Joao Duarte Relay – Men XumboTeam
218 2 Abilio Pinto Relay – Men XumboTeam
218 2 Vitor Barros Relay – Men XumboTeam
219 2 Michal Grucelski Relay – Men Happy TRI Friends Team
219 2 Rafal Drygas Relay – Men Happy TRI Friends Team
219 2 Michal Jakubiak Relay – Men Happy TRI Friends Team
220 2 Susannah Towning Relay – Ladies Fun Girl 3
220 2 Becky Horner Relay – Ladies Fun Girl 3
220 2 Rebecca Maun Relay – Ladies Fun Girl 3